Život terénneho koordinátora v Človeku v ohrození rozhodne nie je nuda!

Autor: Človek v ohrození | 9.1.2019 o 9:47 | (upravené 9.1.2019 o 17:14) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  715x

Pozerať sovietske filmy s babuškou v Moldavsku? Nie je problém! Presunúť sa z moldavských -8° do libanonských 20° za ďalším dobrodružstvom? Pre našu Estelle to nie je najmenší problém!

Predstavujeme vám našu Estelle Petit, terénnu koordinátorku projektu v Moldavsku a čoskoro aj terénnu koordinátorku projektu v Libanone, ktorá je tak francúzska ako jej meno naznačuje!

„Po roku práce v Európskej komisii, ma v hlave začal malý hlások opakovane volať do terénu: tichý hlas začal znieť čoraz jasnejšie. „Moldavsko“, niekedy aj: „ProEuropa centrum v Gagauzsku“. Obsah projektu a moja chuť stať sa súčasťou malého a aktívneho tímu Človeka v ohrození ma presvedčili, aby som sa vydala na toto dobrodružstvo. 

Dobrodružstvo! To je to, čo som chcela, a čo som aj dostala!

Projekt, ktorý sa sústreďuje na posilnenenie efektívneho fungovania lokálnej správy a občianskej spoločnosti v Gagauzsku je v praxi tak zaujímavý, ako sa zdal byť na papieri. Práca s tak prívetivými, aktívnymi a podpornými ľuďmi – tak z Človeka v ohrození, ako z moldavskej organizácie ProEuropa – navyše ešte všetko spríjemňuje. 

Skamarátila som sa aj s ľuďmi priamo v regióne, s domácimi aj so zahraničnými. Vo voľnom čase cestujeme po krajine, dobrovoľníčime kde sa len dá (zažili sme už zber úrody, opravovanie škôl, budovanie rodinného domu a podobne), organizujeme medzinárodnú noc filmov v angličtine s ruskými titulkami v tureckej kaviarni (!) a po večeroch pozerám sovietske filmy s mojou milovanou Babuškou, ktorá si ma adoptovala ako svoju francúzsku vnučku.“

Po silnom zážitku v moldavskom Gagauzsku sa Estelle rozhodla pokračovať ako terénna koordinátorka projektu Človeka v ohrození v Libanone. 

Tešíme sa na ďalšie zážitky od našej Francúzky z (tentoraz) teplých krajín. :)

Estelle Petit, koordinátorka projektu Človeka v ohrození
Projekt je realizovaný z podpory SlovakAid

English version:

My name is Estelle Petit, and guess what – I am as French as my last name sounds!

After a year working at the European Commission (European Civil Protection and Humanitarian Aid Operations), a little voice started repeatedly calling me to the field. “Moldova”, “ProEuropa center in Gagauzia”, the project’s content and my willingness to be part of a small and active team of People in Need Slovakia convinced me to go for this adventure.

Adventure, this is what I wanted, and this is what I got!

The project aiming at strengthening the effective functioning of local government and civil society in Gagauzia is as interesting in practice as it looks on paper. Working with such welcoming, active and supportive people – both at the People in Need Slovakia and Public Association “Pro-Europa” European Center of Comrat – makes it even more enjoyable.

I also made good friends in the region among locals and expats. During our spare-times, we travel around the country, volunteer wherever we can (harvesting, repairing schools, building a family house...), organise some international movie nights in English with Russian subtitles in a Turkish café (!) and watch soviet movies with my lovely Babushka who adopted me as her French granddaughter.

Who did ever say that Moldova was not the place to be?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?