Človek v ohrození a Člověk v tísni spájajú sily. V pomoci ľuďom v núdzi

Autor: Človek v ohrození | 16.6.2016 o 13:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  73x

Mimovládna organizácia Človek v ohrození spája sily s českou neziskovou organizáciou Člověk v tísni, aby spoločne dokázali rýchlejšie a účinnejšie pomáhať v krízových oblastiach.

“Po rokoch súbežnej práce sme sa rozhodli spojiť naše sily a predstaviť novú organizáciu, ktorá bude zdieľať skúsenosti zo Slovenska aj Česka. A to ako pre prácu doma, tak v krízových oblastiach,” uvádza riaditeľ Člověka v tísni Šimon Pánek.

“Situácia v krajinách, kde pôsobíme, vyžaduje v dnešnej dobe viac pomoci, väčšiu expertízu a dlhodobé pôsobenie. K tomu vie Človek v ohrození i Člověk v tísni prispieť každý svojím dielom - schopnými zamestnancami i finančnými zdrojmi,” hovorí riaditeľ Človeka v ohrození Braňo Tichý.

Už spolu pomáhali

Človek v ohrození aj Člověk v tísni naďalej zostávajú samostatnými organizáciami s vlastným vedením, vlastným rozhodovaním aj vlastnými projektami. Obe humanitárne organizácie však pri pôsobení v zahraničí budú zdieľať administratívne náklady, ako sú kancelárie, autá či podporný personál.

Obe organizácie už v minulosti spolupracovali. Spoločne pomáhali vo vojnou zmietanom Čečensku v roku 2000, pri slovenských povodniach v roku 2010 či pri usporadúvaní festivalu Jeden svet.

Spoločne zasahovali aj pri riešení následkov zemetrasenia v Nepále v apríli 2015 a juhosudánskym farmárom koordinovane aj dnes pomáhajú s obnovou obživy.

Človek v ohrození mení logo

Na Slovensku sa Človek v ohrození zároveň po 10 rokoch úzkej spolupráce právne zlučuje so slovenskou pobočkou Člověka v tísni. Plne preberá napríklad projekty vo vylúčených rómskych lokalitách, ktoré v minulosti úspešne rozbehol a viedol Člověk v tísni.

Novovzniknutá organizácia sa stáva súčasťou medzinárodnej siete People in Need.

Človek v ohrození zároveň mení logo - človeka s gestom volania o pomoc strieda “človek v núdzi” z kresby Franza Kafku. 

 

_________________

Človek v ohrození vznikol v roku 1999 v okruhu novinárov, ktorí založili organizáciu pre adresnejšiu pomoc ľuďom v núdzi  v reakcii na humanitárnu krízu počas vojny v Kosove. Človek v ohrození sa postupne premenil na humanitárnu, rozvojovú a vzdelávaciu organizáciu, ktorá dnes pomáha pri prírodných katastrofách, humanitárnych krízach či v boji s chudobou.

Člověk v tísni vznikol v roku 1992 v okruhu novinárov, ktorým už nestačilo privážať do vtedajšieho Československa len informácie o utrpení ľudí za jeho hranicami, a ktorí preto začali ľuďom v núdzi aj pomáhať. Prvé humanitárne konvoje vysielal do vojen na Balkáne a Kaukaze. Počas 20 rokov svojej existencie sa stal jednou z najväčších neziskových organizácii v strednej Európe, ktorá sa začala venovať aj oblasti vzdelávania a pomoci sociálne vylúčeným ľuďom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?