Človek v ohrození a Člověk v tísni spájajú sily. V pomoci ľuďom v núdzi

Autor: Človek v ohrození | 16.6.2016 o 13:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  191x

Mimovládna organizácia Človek v ohrození spája sily s českou neziskovou organizáciou Člověk v tísni, aby spoločne dokázali rýchlejšie a účinnejšie pomáhať v krízových oblastiach.

“Po rokoch súbežnej práce sme sa rozhodli spojiť naše sily a predstaviť novú organizáciu, ktorá bude zdieľať skúsenosti zo Slovenska aj Česka. A to ako pre prácu doma, tak v krízových oblastiach,” uvádza riaditeľ Člověka v tísni Šimon Pánek.

“Situácia v krajinách, kde pôsobíme, vyžaduje v dnešnej dobe viac pomoci, väčšiu expertízu a dlhodobé pôsobenie. K tomu vie Človek v ohrození i Člověk v tísni prispieť každý svojím dielom - schopnými zamestnancami i finančnými zdrojmi,” hovorí riaditeľ Človeka v ohrození Braňo Tichý.

Už spolu pomáhali

Človek v ohrození aj Člověk v tísni naďalej zostávajú samostatnými organizáciami s vlastným vedením, vlastným rozhodovaním aj vlastnými projektami. Obe humanitárne organizácie však pri pôsobení v zahraničí budú zdieľať administratívne náklady, ako sú kancelárie, autá či podporný personál.

Obe organizácie už v minulosti spolupracovali. Spoločne pomáhali vo vojnou zmietanom Čečensku v roku 2000, pri slovenských povodniach v roku 2010 či pri usporadúvaní festivalu Jeden svet.

Spoločne zasahovali aj pri riešení následkov zemetrasenia v Nepále v apríli 2015 a juhosudánskym farmárom koordinovane aj dnes pomáhajú s obnovou obživy.

Človek v ohrození mení logo

Na Slovensku sa Človek v ohrození zároveň po 10 rokoch úzkej spolupráce právne zlučuje so slovenskou pobočkou Člověka v tísni. Plne preberá napríklad projekty vo vylúčených rómskych lokalitách, ktoré v minulosti úspešne rozbehol a viedol Člověk v tísni.

Novovzniknutá organizácia sa stáva súčasťou medzinárodnej siete People in Need.

Človek v ohrození zároveň mení logo - človeka s gestom volania o pomoc strieda “človek v núdzi” z kresby Franza Kafku. 

 

_________________

Človek v ohrození vznikol v roku 1999 v okruhu novinárov, ktorí založili organizáciu pre adresnejšiu pomoc ľuďom v núdzi  v reakcii na humanitárnu krízu počas vojny v Kosove. Človek v ohrození sa postupne premenil na humanitárnu, rozvojovú a vzdelávaciu organizáciu, ktorá dnes pomáha pri prírodných katastrofách, humanitárnych krízach či v boji s chudobou.

Člověk v tísni vznikol v roku 1992 v okruhu novinárov, ktorým už nestačilo privážať do vtedajšieho Československa len informácie o utrpení ľudí za jeho hranicami, a ktorí preto začali ľuďom v núdzi aj pomáhať. Prvé humanitárne konvoje vysielal do vojen na Balkáne a Kaukaze. Počas 20 rokov svojej existencie sa stal jednou z najväčších neziskových organizácii v strednej Európe, ktorá sa začala venovať aj oblasti vzdelávania a pomoci sociálne vylúčeným ľuďom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Farmári na traktoroch smerujú k prezidentskému palácu

Prijali aj ponuku ministerky Matečnej, chcú ísť ale všetci.

Komentár Zuzany Kepplovej

Všetci sú napojení na všetkých. Aj farmári na slušných

Protestujúci sa učia jeden od druhého. No a čo?


Už ste čítali?